zariadenie luxusnej ambulancie, zubna ambulancia interier
Moderná zubná ambulancia
Rekonštrukcia 2 izbového bytu, moderna kuchyna
Rekonštrukcia 2 izbového bytu
jedálensky stol v obyvacke
Betónový šarm: Elegantná rekonštrukcia obývacej izby
luxusna moderna kuchyna, dokonaly interier
Luxusný interiér s vysokým stropom
3 izbový byt I rekonštrukcia
vstupna čast rodinneho domu
Átriový dom 1979 I rekonštrukcia

Kontakt

Najčastejšie chyby pri rekonštrukcii

Dnes vám poradím, ako zvládnuť rekonštrukciu ľavou zadnou. Existujú totiž chyby pri rekonštrukcii, ktorých sa laici dopúšťajú veľmi často.

Najdôležitejším krokom pri akejkoľvek rekonštrukcii je detailné plánovanie

Analyzujte priestor. Identifikujte jeho charakteristické rysy a rozmery, definujte svetelné podmienky a všetko, čo by mohlo ovplyvniť celkovú atmosféru.

Rovnako berte do úvahy váš životný štýl a estetické preferencie. Interiér musí vyhovovať vášmu vkusu, ale zároveň slúžiť aj vašim každodenným potrebám. Ujasnite si aj finančné možnosti. Minimalizujete tak riziko nepríjemných prekvapení počas procesu rekonštrukcie. Stanovte si aj časový harmonogram. Dajte si realistické ciele a vyhýbajte sa nadmerným očakávaniam.

Image by Freepik

Chyby pri rekonštrukcii budú mať dlhodobý vplyv na váš život

Premyslite si, na čo budete priestor využívať a presne stanovte jeho primárne funkcie. Ignorovať funkcionalitu priestoru je jednou z najčastejších chýb, ktorú môžete pri rekonštrukcii interiéru urobiť.

Priestor by ste mali prispôsobiť vašim individuálnym potrebám. Rodiny s deťmi potrebujú hravé, ale zároveň bezpečné prostredie, zatiaľ čo manažér hľadá aj doma oddelený priestor na prácu. Spájajte estetiku a funkcionalitu. Vyberajte také prvky do interiéru, ktoré nemajú za úlohu len obohatiť vizuálne váš byt či dom, ale plnia aj určitú funkciu.

Harmonicky prepojte jednotlivé miestnosti

Vytvorte si pre váš domov jednotný koncept. Neznamená to, že každá miestnosť musí byť identická a zariadená rovnako, ale medzi jednotlivými priestormi by mala existovať estetická súvislosť.

Nekonzistentnosť štýlov nie je na mieste. Zamerajte sa na správny výber farieb, materiálov a prvkov, ktoré by mali ladiť s celkovým štýlom domu. Ak je napríklad hlavný štýl vášho domu moderný, malo by sa to odrážať vo výbere minimalistického nábytku a inovatívnych materiálov v každej miestnosti.

Správne osvetlenie dokáže vytvoriť štýlovú a pohodlnú atmosféru

Venujte osobitú pozornosť výberu svietidiel a ich rozmiestneniu po celom priestore. Nezabudnite, že rôzne miestnosti vyžadujú odlišný prístup k osvetleniu.

V kuchyni potrebujete silné svetlo a funkčné osvetlenie na pracovnej ploche je nevyhnutnosťou. V obývacej izbe majú svetlá vytvoriť príjemnú atmosféru. Typ svietidiel vyberte podľa celkového štýlu v interiéri. Zohľadnite však aj vaše osobné preferencie. Minimalistické svietidlá sú ideálne do moderných interiérov, klasické lustre dodajú nádych elegancie do tradičných priestorov.

Zabezpečte harmóniu medzi estetikou a praktickosťou

Medzi najčastejšie chyby pri rekonštrukcii patrí nesprávne zhodnotenie charakteru miestnosti. Keď sa podcení plánovanie, často zariadime miestnosť nesprávnymi materiálmi. Materiály by totiž mali nielen vizuálne ladiť, ale v každej miestnosti aj plniť vlastnú funkciu.

V kuchyni by mali byť materiály odolné a ľahko udržiavateľné, do obývacej miestnosti vyberáme materiály, ktoré u nás vzbudzujú pocit tepla a sú na dotyk i pohľad príjemné. Niektoré miestnosti, napríklad kúpeľne a kuchyne, vyžadujú materiály extrémne odolné. Naopak v oblastiach, kde predpokladáte menšie prevádzkové zaťaženie, môžete siahnuť po niečom estetickejšom, ale menej odolnom. Týka sa to napríklad podlahových krytín, obkladov, nábytku, ale aj ďalších prvkov interiéru.

Nejde len o veľkosť nábytku, ale aj o jeho funkčné rozmiestnenie v priestore

shutterstock.com

Ak nábytok v priestore rozmiestnite nesprávne, môžete ho preplniť alebo zablokovať. Na druhej strane, príliš malý nábytok alebo jeho nevyužitie môže vytvoriť pocit nedokončenosti a prázdnoty.

Rozmiestnite nábytok tak, aby ste sa cítili pohodlne a aby ste priestor, ktorý vám váš byt či dom ponúka využili efektívne. Pristupujte k výberu nábytku a k jeho konečnému usporiadaniu naozaj citlivo. Udržiavajte rovnováhu medzi funkcionalitou a estetikou.

Poraďte sa s interiérovým dizajnérom. Vyvarujete sa tak chybám pri rekonštrukcii

Medzi najčastejšie chyby pri rekonštrukcii patrí ignorovanie rád od profesionálov. Nerobte to. Ak máte možnosť, komunikujte nielen s interiérovým dizajnérom, ale aj so stavebníkom či elektrikárom.

Ak chystáte rekonštrukciu a nie ste si istí vašou víziou, dohodnite si online konzultáciu. Zo sna urobíme spolu realitu.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *